Terapia Kobiet w ciąży

 

Terapia dla Kobiet w ciąży
(przed ciąża, w ciąży, w połogu)
Ciąża to dla Kobiety wyjątkowy czas. Przyszła Mama nie tylko sama chce czuć się dobrze, ale przede wszystkim pragnie by tak właśnie czuło się Jej Dziecko. Ciąża jest czasem pięknym, ale też trudnym, gdyż naturalnym dyskomfortem są huśtawki nastrojów, oraz dolegliwości fizyczne. Dlatego moją rolą jest sprawić, by czas, w którym przyszłe Mamy oczekują na przyjście na świat swojego maleństwa uczynić jak najbardziej komfortowym. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii mogę m.innymi: ulżyć w przypadku występujących napięć mięśniowych oraz wielu dolegliwości bólowych, zrelaksować i wyciszyć przyszłą Mamę, co pozytywnie wpłynie na Jej układ nerwowy oraz układ nerwowy Jej Dziecka.
Terapię polecam rozpocząć już przed planowaną ciążą i regularnie z niej korzystać by m.innymi uelastycznić  ciało i wzmocnić mięśnie, aby przygotować się jak najlepiej do ciąży i porodu.
Zabiegi przed Ciążą:
Masaż (głaszczący, rozciągający, rozcierający)
Korygowanie postawy
Ćwiczenia-wzmacniajace,rozciągające
Możliwości płynące z terapii przed Ciążą
– lepsze samopoczucie
– odżywienie skóry i tkanki podskórnej
– poprawienie postawy ciała
– zapobieganie rozstępom: powłok brzusznych, talii, pośladków, ud
Uwaga!
Gdy Pacjentka zajdzie juz w ciążę – na pierwsze trzy miesiące terapię zawieszamy, a ponawiamy w drugim trymestrze.
Zabiegi w czasie ciąży:
Masaż (relaksacyjno-przeciwbólowy )
Masaż ten wykonujemy w pozycji leżącej na boku, bądź siedzącej. Celem masażu, jest przede wszystkim obniżenie napięć mięśniowych, zwalczenie dolegliwości bólowych,  odżywienie  skóry  i przeciwdziałanie  rozstępom. Zabieg powoduje zmniejszenie oporu krwi w tętnicach, łagodzi objawy stresu, przeciwdziała depresji, działa uspokajająco, pozytywnie wpływa na układ nerwowy przyszłej Mamy i  jej Dziecka.
Ważnym elementem terapii w trakcie ciąży są odpowiednie  zajęcia ruchowe. Specjalnie dobrane i właściwie wykonywane ćwiczenia pozytywnie wpływają na umysł i ciało  przyszłej Mamy.  Powodują, że w  trakcie wydzielają się  odpowiednie hormony, które mają również bardzo korzystny wpływ na dziecko.
Zapraszam na zajęcia grupowe jak i indywidualne.
Uwaga! Bardzo ważna informacja! Na terapię zapraszam przyszłe Mamy z zaświadczeniem od ginekologa o braku przeciwwskazań.
Zabiegi w czasie połogu, lub w późnym połogu
Po urodzeniu dziecka,bardzo często pojawiają się różne  dolegliwości bólowe, następuje zmniejszona praca mięśni brzucha, a bardzo często pojawiają się  problemy z mięśniami dna miednicy. Wówczas moim celem jest zwiększenie pracy tych mięśni i spowodowanie, aby powróciły do prawidłowej formy.
Polecam:
Masaż– polegający  na wyrównaniu i przywróceniu balansu mięśniowo- powięziowego.
Opracowywanie blizn po cesarskim cieciu.
Zabiegi pozwalające  na opracowanie mięśni dna miednicy (wykonywane w późnym połogu)
Zabiegi mające na celu jak największe zmniejszenie powstałych rozstępów
W okresie połogu również zalecam włączyć ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie mięśni brzucha oraz dna miednicy. Zapraszam do siebie na zajęcia grupowe  i indywidualnie.
Będzie mi bardzo miło  współpracować z Paniami.  Serdecznie zapraszam 🙂 Monika Guja