Zdrowe produkty

Bo zdrowie to również dobre produkty spożywcze.

Nasze zmiłowanie do zdrowia rozpoczęło się już kilka lat temu, kiedy urodził się Exlusive Wiejski Durum w naszej pierwszej stworzonej maleńkiej marce tzn. Chata Wieśniaka. Prowadziłyśmy kilka stoisk sprzedażowych i brendowałyśmy wyselekcjonowane produkty spożywcze. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi produktami, rozpoczęłyśmy sprzedaż hurtową. Rynek szybko zweryfikował, nasze zapały i swym twardym, bezwzględnym  prawem wyłonił najlepszy nasz produkt, który pokochali mali, duzi i jest na rynku w całej Polsce do dziś.

Pierwszym głównym składnikiem makaronu Exclusive Wiejski Durum są jaja przepiórcze, na 1 kilogram użyto 24 świeżych jajeczek

Jaja przepiórcze są zdrowsze i bogatsze w składniki odżywcze niż jaja kurze oraz charakteryzują się lepszym smakiem.
Zawierają wiecej aminokwasów egzogennych (metionina, treonina) mają natomiast mniej tłuszczu niż jaja kurze.
Aminokwasy te odgrywają ważną rolę rolę w procesach syntezy hormonów tarczycy i nadnerczy.
Ze wszystkich gatunków jaj, to właśnie jaja przepiórcze zawierają najwięcej fenyloalainy i tyrozyny oraz najniższą zawartość cholesterolu.
Są też bogatym źródłem żelaza, miedzi, karotenu i witamin z grupy B (B1, B2, B6, B12).
Jaja przepiórcze mają ponadto najwyższą zawartość przyswajanego fosforu, niespotykaną w innych produktach spożywczych.
Są zazwyczaj nieszkodliwe dla osób uczulonych na białko jaj kurzych.
Białko jaj przepiórczych ma właciwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Semolina Durum, to kolejny zdrowy składnik oferowanego makaronu. Pszenica durum nazywana jest pszenicą twardą. Różni się ona od pszenicy miękkiej, tym że jej ziarna są szkliste i bardziej wartościowe.
Ziarna pszenicy durum zawierają więcej wysokiej jakości białka, niż ziarna pszenicy miękkiej.
To właśnie z pszenicy durum wyrabia się mąkę nazywaną semoliną.

Po ugotowaniu otrzymujemy około 1,20 kg ugotowanego makaronu.

Szukaj naszego  makaronach w sklepach ze zdrową żywnością.
Na Waszą prośbę, już wkrótce przygotujemy wraz z naszym dystrybutorem listę sklepów.

 

 

Projekt Sustainable urban living – Let’s learn from urban lifestyle, docenił wysiłki CHATY WIEŚNIAKA. Jest to projekt międzynarodowy(partnerzy z Węgier, Czech i Portugalii),którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zrównoważonego stylu życia i konsumpcji oraz promowanie lokalnych twórców i przedsiębiorców. W projekcie prezentowane są rozmaite pomysły na produkty i usługi, których twórcy inspirują się tym, co ekologiczne, a także tym, co „lokalne”: od warszawskich blokowisk, po dolnośląskie winnice.

Projekt udowadnia że „lokalny” nie znaczy tandetny czy obciachowy, a zrównoważony rozwój nie jest tylko unijnym sloganem. Sięgając po przykłady rękodzieła, żywności, designu czy mody. Celem projektu jest promować dobre praktyki tworzenia i przetwarzania z wykorzystaniem naturalnych surowców, w trosce o najwyższą jakość i satysfakcję klientów. Pod tym oto linkiem można zobaczyć efekt końcowy : http://issuu.com/instytutinnowacji/docs/publikacja